Opisz siebie w pięciu książkach tag!


Dawno na blogu nie pojawił się żaden tag, więc warto to nadrobić, zwłaszcza, że udało mi się znaleźć jeden z ciekawszych jakie ostatnio widziałam! Opisz siebie w pięciu książkach tag podpatrzyłam u Anity z Book Reviews by Anita (klikając w nazwę kanału przeniesiecie się do jej interpretacji tego tagu, bardzo serdecznie zapraszam do obejrzenia!)

Przejdźmy jednak do rzeczy i poznajmy pięć książek, które najlepiej mnie opisują! 


#1 Opowieści z Narnii

W tym zestawieniu nie mogło zabraknąć serii, która towarzyszy mi od samego dzieciństwa i na której się wychowałam. Mam wrażenie, że Narnia ukształtowała wiele moich postaw wobec świata i otaczających mnie rzeczy czy ludzi. Odkąd pierwszy raz przeczytałam całą serię utożsamiałam się z Zuzanna, co może wydawać się niektórym osobą dziwne, ze względu na to, że postać ta nie jest zbyt lubiana wśród zwolenników sagi. Ja jednak bardzo doceniam to jak twardo stąpa po ziemi, jak potrafi dostosować się do różnych, często trudnych sytuacji oraz jak wiele znaczy dla niej odwaga i rodzina. 
#2 Love, Rosie 

Wybrałam tą pozycję ze względu na to, że jestem niesamowicie podobna do książkowego Alex'a! Od początku miałam wrażenie jakbym widziała siebie i rozumiałam decyzje jakie podejmuje. Dla niego bardzo ważna jest przyjaźń i rodzina, jest osobą niesamowicie ambitną i pracowitą. Alex, zupełnie jak ja nigdy się nie poddaje, jednak w odróżnieniu do mnie potrafi cierpliwie czekać na swój czas czemu mu ogromnie zazdroszczę, ja wolałabym mieć wszystko od razu! 
#3 Will Grayson Will Grayson 

Jeśli śledzicie mojego bloga od jakiegoś czasu to pewnie wiecie, że "Will Grayson Will Grayson" to jedna z moich ukochanych książek. Pokochałam ją właśnie dlatego, że tak bardzo przypomina moje własne życie i przekazuje wartości, które ja cenię sobie najbardziej. Głównym filarem tej powieści jest przyjaźń i akceptacja odmienności. Są to rzeczy, które ja cenię sobie najbardziej i staram się o nie dbać i pielęgnować je w swoim sercu.

#4 Radio Armageddon 

Mówienie o książkach, które w jakiś sposób mnie opisują bez Radia byłoby wielkim zaniedbaniem! Książka, która odmieniła moje życie, pokazała, że tak naprawdę cała nasza egzystencja składa się z wiecznego buntu i niezrozumienia otaczającego nas świata. To co pisze Żulczyk, w swojej powieści, to sytuacje, które każdego dnia widywałam w swoim życiu, w mniejszym lub większym nasileniu. Bo świat wcale nie jest kolorowy, bardzo często jest właśnie czarno-biały. 

#5 Charlie 

A na koniec bohater, który ponownie jest do mnie bardzo podobny i czuję się z nim psychicznie związana. Charlie to samotnik, osoba szukając przez cały czas samego siebie. To co przeżywał, każdego dnia odczuwają tysiące nastolatków. Ja kiedy pierwszy raz zapoznałam się z historią jego życia pomyślałam, że jak to możliwe, że tak bardzo go rozumiem? Teraz wiem, że jestem do niego niesamowicie podobna, można powiedzieć, że to mój książkowy bliźniak! 

#Bonus!

Bo nie byłoby zestawień Poczytajmy coś! bez bonusu! 
Skoro pokazałam wam mojego książkowego bliźniaka i postacie do których jestem podobna warto wspomnieć o moim serialowym bliźniaku, którego odnalazłam stosunkowo niedawno. Mówię tu o Chris ze Skam. Jest to postać, która wręcz idealnie mnie przypomina, myślę, że jeśli ktoś oglądał serial wie jaka jest ta zakręcona dziewczyna! To wszystko co miałam wam do przekazania w tym tagu, mam nadzieję, że miło wam się go czytało i podsumowując wszystkie postacie do jakich jestem podobna nie ogarnie was przerażenie! :)

Do zrobienia tag'u nominuję każdego kto ma na to ochotę oraz jeśli jeszcze nie wykonywały tego tag'u i miały ochotę na niego odpowiedzieć: 
Weronike z Paradise with books 
Mam nadzieję, że dziewczyny w wolnej chwili chętnie odpowiedzą na ten tag :)5 komentarzy:

 1. To jest nas troje, gdyż ja również czuję się siostrą bliźniaczką Charliego. Jesteśmy trojaczkami...
  Do listy książek dopisuje sobie również "Will Grayson, Will Grayson", gdyż bardzo zaciekawiłaś mnie swoim krótkim opisem. Ponadto chcę poznać również "Radio Armagedoon". Co do "Opowieści z Narrni" to nie potrafię jakoś "wczuć" się w cała tą fabułe.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ogromnie polecam "Will Grayson...", jestem pewna, ze zakochasz się w tej pozycji :)

   Usuń
 2. O tym tagu jeszcze nie słyszałam :) Bardzo fajny, aż się zaczęłam zastanawiać czy byłabym w stanie opisać siebie za pomocą książek :D

  OdpowiedzUsuń
 3. Ujęłaś 2 książki, które uwielbiam. Love, Rosie i Will Grayson, Will Grayson to moje absolutne Top życia <3


  Pozdrawiam!
  To Read Or Not To Read

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zgadzam się, że "Will Grayson, Will Grayson" to absolutne top! <3

   Usuń

Copyright © 2014 Poczytajmy coś ! , Blogger