W książkowym ogniu pytań ! - Wielki książkowy wywiad z blogerami i vlogerami książkowymi !

Niestety ponownie nie udało mi się dostosować do postawionego sobie harmonogramu publikowania postów, jednak tym razem nie było to z mojej winy. Główną przyczyną były problemy z internetem, przez to doszło do niewielkiego opóźnienia, jednak nie martwcie się, postaram się wszystko nadrobić ! 

Dzisiaj zapraszam was na kolejną odsłonę, już trzecią - jak ten czas szybko leci !, W książkowym ogniu pytań ! 

Tym razem na książkowe pytania zgodziła się odpowiedzieć Klaudia, którą możecie znać z kanału oraz bloga totallbooknerd7. Ogromnie jej dziękuję, że chciała wziąć udział w mojej akcji i mam nadzieję, że bawiła się przy tym dobrze. Mam nadzieję, że to nie ostatnia akcja, w jakiej bierzemy wspólnie udział :) 

Przejdźmy jednak do pytań ! Zapraszam również do przeczytania poprzednich postów z tej serii, w których wzięły udział Cat oraz Martha ! 


W książkowym ogniu pytań ! - TotallBooknerd7Przykładowe pytanie: Harry zadaje takie pytanie Dumbledorowi w jednej z czesci serii
„Niech mi pan powie jeszcze tylko jedno – odezwał się Harry. – Czy to dzieje się naprawdę, czy tylko w mojej głowie?”

I to jest rowniez pytanie kierowane do ciebie, interpretujesz dowolnie, odnoszac do siebie, dowolnej ksiazki, filozofujesz czy odnosisz do samego Harry'ego. Jak tylko masz ochotę, wyobraź sobie, że bohater kieruje pytanie zamiast do Dumbledora to do ciebie. 


1. - Czy jeśli nikomu na tobie nie zależy, w ogóle istniejesz?Cassandra Clare "Mechaniczny książę"

Klaudia: Na pewno! Ale czy istniejesz szczęśliwie... to już zupełnie inna kwestia.

2. - Jak to się dzieje, że gdy tylko ktoś zbuduje mur, ktoś inny zaraz chce wiedzieć, co jest po jego drugiej stronie?George R.R. Martin "Gra o tron"

Klaudia: Bo w Wielkiej Księdze Typowych Ludzkich Zachowań jest zapis, że człowiek jest przede wszystkim ciekawski. Im bardziej jesteś tajemniczy, im więcej ukrywasz, tym bardziej ludzie chcą wiedzieć, co to jest. Nie obchodzi ich to, czy będzie to coś ciekawego, nudnego, kontrowersyjnego czy wręcz przeciwnie. Ważne, że jest tajemnicą, a oni chcą ją odkryć.

3. - Czy to nie przyjemnie, że jest tak dużo rzeczy, które jeszcze poznamy? To właśnie sprawia, że ja się tak cieszę życiem... świat jest taki ciekawy... Nie byłby taki ani w połowie, gdybyśmy wszystko o nim wiedzieli, prawda?
Lucy Moud Montgomery "Ania z Zielonego Wzgórza"

Klaudia: Prawda! Z Lucy zawsze się zgadzałam, bo jej słowa, przekazywane czytelnikowi przez bohaterów powieści są jednocześnie owiane niesamowitą magią i... prostotą. Bo przecież to jest tak oczywiste. Ale jednak mało kto o tym pomyślał dłużej, zanim to przeczytał. Ile razy widzę lub uczę się czegoś nowego, o czym nie miałam pojęcia, to uświadamiam sobie jak wiele rzeczy jest jeszcze do poznania. I jest to, mimo powyższego cytatu, jednocześnie niesamowite oraz troszkę przerażające. Bo przecież nigdy nie będziemy w stanie poznać wszystkiego, prawda?

4. - Dlaczego ludzie muszą być tak samotni? Jaki to ma sens? Na tym świecie żyją miliony ludzi; każdy z nich tęskni, szuka spełnienia u innych, a jednak się izoluje. Dlaczego? Czy Ziemia powstała tylko po to, by pielęgnować ludzką samotność?Haruki Murakami "Sputnik Sweetheart"

Klaudia: Prawdopodobnie powstała po to, aby człowiek był jednocześnie istotą społeczną i aspołeczną. Bo fakt faktem, jeżeli nie ogranicza nas żadna choroba psychiczna, to my jesteśmy osobami, z którymi najchętniej spędzamy czas. My siebie nie skrzywdzimy, to inni nas krzywdzą. Bo człowiek z natury jest egoistą. Każdy. Na świecie jest, to fakt, tyle milionów ludzi samotnych, że naprawdę po głębszym zastanowieniu człowiek uświadamia sobie, że właśnie przez to nie powinni być w ogóle samotni.


5. - Dopóki istniała na świecie kawa, co złego mogło się wydarzyć?Cassandra Clare "Miasto popiołów"
Klaudia: Nie, Cassie, nie. Kawa nie jest w ogóle przydatna. Dopóki istnieje na świecie kawa może się zdarzyć bardzo dużo złego. Niestety.

6. - A ty jak się masz? - spytał Puchatek.
A.A. Milne "Kubuś Puchatek"
Klaudia: Całkiem dobrze. Nawet bardzo dobrze, dziękuję. Uwielbiam kiedy ktoś zadaje takie pytania. Jak Ci minął dzień? albo Jak się masz? zamiast Co tam?. Sprawiają wtedy wrażenie, jakby wszyscy bez wyjątku się o Ciebie martwili. A przecież każdy z nas lubi wiedzieć, że innym na nas zależy.


Mam nadzieję, że odpowiedzi Klaudii wam się podobały :) Mnie zaciekawiły niesamowicie i jeszcze raz dziękuję, że zdecydowała się mi pomóc. Tak naprawdę to jej należą się największe podziękowania. Na początku myślałam, że będą to zwyczajne, typowe wywiady z blogerami czy vlogerami. Dzięki jej radom udało mi się jednak wpaść na pomysł, aby to książki pytały tych, którzy je kochają. Ogromnie Ci dziękuję, bez ciebie wogóle nie byłoby tej akcji ! 


4 komentarze:

 1. Niesamowity pomysł na cykl :) i wyszło świetnie :)
  Pozdrawiam serdecznie :D

  OdpowiedzUsuń
 2. Klaudia!<3 Super wyszło. Czekam na odpowiedzi kolejnych blogerów. ;)

  http://i-love-books-more-than-people.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 3. Świetny pomysł na wywiad! :D czekam na więcej i pozdrawiam ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Jejku, świetny pomysł na wywiad, czegoś takiego jeszcze nie widziałam!
  No i Klaudia, uwielbiam ją <3
  Pozdrawiam cieplutko i czekam na więcej
  xx
  Ola
  ksiazkowa-dolina.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2014 Poczytajmy coś ! , Blogger