7ReadUp 2017 - TBRCzy wy tak samo jak ja uwielbiacie różnego rodzaju maratony czytelnicze? Ja jestem wielką fanką tego typu akcji dlatego bez wahania postanowiłam wziąć udział w 7ReadUp organizowanym przez Wybredną Marudę!

Marta postawiła przed nami bardzo trudne zadania ponieważ tym razem książki dobieraliśmy do słów, które wylosowała ze słownika. Możecie mi uwierzyć na słowo, że musiałam się sporo nagłówkować, żeby dobrać odpowiednie książki. Mimo intensywnego myślenia książki, które wybrałam są i tak lekko naciągane, ale mam nadzieję, że mimo to będę się dobrze bawić przy czytaniu! 


Zawisnąć i Ważniak czyli "Fatalna lista" 

Do tych dwóch kategorii dobrałam książkę Siobhan Vivian. Jak wynika z opisu książki lista zawisła w całej szkole, a z pewnością w książce pełnej różnych postaci znajdzie się jakiś prawdziwy ważniak.

Gdziekolwiek i Powstawać czyli "Oddam ci słońce" 

"Oddam ci słońce" Jandy Nelson leży na mojej półce już od bardzo długiego czasu dlatego postanowiłam, że przeczytam ją w trakcie tego maratonu. Wydaje mi się, że wpisze się ona chociaż w minimalnym stopniu w te dwie kategorie. 

Paraliżować czyli "Bazar złych snów"

Myślę, że w tym przypadku król horroru nie zawiedzie mnie i chociaż jedno z opowiadań zmrozi mi krew w żyłach i sparaliżuje na wiele godzin! 

Klasyczny czyli liryki najpiękniejsze Baczyńskiego

Kiedy zobaczyłam klasykę nie mogłam dokonać innego wyboru. Baczyński to mój ukochany poeta już od wielu lat, więc z wielką przyjemnością ponownie zaczytam się w jego najpiękniejszych utworach. 

Neurologia i wygotować czyli "Młyn do mumii" 

Książkę Petr'a Stančík'a wybrałam ponieważ nie miałam pojęcia co mogłoby pasować do tych dwóch kategorii. Słyszałam, że "Młyn do mumii" to dobra książka, więc może uda się znaleźć w niej cokolwiek co odpowiadałoby tym kategorią? 


Mam nadzieję, że uda mi się przeczytać wszystkie książki jakie sobie wybrałam. Trzymajcie za mnie kciuki, żebym znalazła czas na czytanie! Wy bierzecie udział w maratonie? Jakie książki przygotowaliście sobie na ten czytelniczy tydzień? Dajcie znać w komentarzach! 

2 komentarze:

  1. Ja coś nie umiem się zabrać za maratony - nigdy mi nie wychodzi nawet skompletowanie książek. :D Może kiedyś się uda, a tymczasem Tobie życzę powodzenia! <3

    OdpowiedzUsuń
  2. Połowa maratonu już za nami. Jeśli chodzi o mnie, idzie trochę ciężko A jak sytuacja wygląda u Ciebie? :)

    OdpowiedzUsuń

Copyright © 2014 Poczytajmy coś ! , Blogger