Go to school book tag ! (Tag autorski)


Miałam przerwę w dodawaniu postów, ale mam nadzieję że już niebawem wszystko się unormuje i posty będą pojawiać się bardziej regularnie. Dzisiaj przybywam do was z moim autorskim tagiem, mam nadzieję że się wam spodoba i nikt wcześniej już go nie wymyślił, gdyż nie chciałabym dopuścić się plagiatu ! Przedstawiam wam Go to school Book Tag ! Każdy może zrobić ten tag, nie tylko osoby które już za kilka dni wracają do szkoły, ale także osoby starsze które chciałyby powspominać dawne czasy :)

A więc przejdźmy do pytań ;)

1. Nowe zeszyty czyli postać która chce zacząć swoje życie od nowa. 

Do tej kategorii wybrałam Kacey z książki "Dziesięć płytkich oddechów" którą właśnie zaczęłam czytać. Jak narazie nie mam pojęcia czy uda jej się tego dokonać, ani nawet czy lubię tą postać. Mam jednak nadzieję że w miarę jak będę zagłębiać się w historię dokonam wyboru. 

2. Przybory do pisania czyli autor którego styl przemawia do nas najbardziej. 

Miałam duży problem z tym pytaniem i w końcu nie byłam wstanie zdecydować się na tylko jednego autora. Uwielbiam styl pisania John'a Green'a, Stephen'a King'a, Jakuba Żulczyka oraz Jodi Picoult. 

3. Podręczniki czyli postać która uwielbiała naukę. 

Może będę przewidywalna ale idealną postacią do tej kategorii jest dla mnie Hermiona z Harry'ego Pottera. Jej chęć powiększania swojej wiedzy był widoczny przez wszystkie części i trzeba przyznać że uwielbiała naukę !

4. Plecak czyli książka którą miałabyś ochotę schować na samo dno plecaka. 

Tutaj wybrałam "Małego Księcia" abym mogła nosić go zawsze ze sobą razem z plecakiem i nie musiała się z nią nigdy rozstać. 

5. Pierwszy dzwonek czyli książka która mimo upływu czasu ciągle dźwięczy ci w głowie. 

Musiałam się chwile zastanowić nad tym pytaniem ale ostatecznie wybrałam "Charliego", którego czytałam już naprawdę bardzo dawno, a mimo to ciągle jest to jedna z moich ukochanych książek i pamiętam z niej naprawdę bardzo wiele. 

6. Wredny nauczyciel czyli książka przy czytaniu której towarzyszyły ci negatywne emocje. 

Muszę przyznać że chyba nie miałam w swoim życiu takiej książki. Czytając staram się odprężyć i jest to dla mnie priorytet przy wyborze lektur. Nie chcę czuć się źle czytając i chyba dlatego nie spotkałam jeszcze takiej książki. 

7. Klasowy żartowniś czyli autor z poczuciem humoru. 

Na czele zawsze będą dla mnie Rick Riordan i John Green. Ich humor można zauważyć zarówno w książkach, jak i wywiadach. Zawsze kiedy sięgnę po ich książki czy oglądam ich w internecie na mojej twarzy gości uśmiech. 

8. Klasowa para czyli książkowa para która na początku cię irytowała, a potem się do niej przekonałaś. 

Taką parą jest dla mnie Patch i Nora z serii "Szeptem". Na samym początku ta para niesamowicie mnie irytowała i nie chciałam już więcej o nich czytać. Jednak w miarę jak historia się rozwijała czułam do nich coraz większą sympatię i w końcu się do nich przekonałam co w moim przypadku nie było łatwe ! 

9. Przyjaciel z ławki czyli postać z którą mogłabyś się zaprzyjaźnić. 

Zdecydowanie jest to Rosie z "Love, rosie". Jest to jedna z moich ulubionych żeńskich postaci i jest pewna że świetnie byśmy się ze sobą dogadały. Mam bardzo wiele wspólnego i mogłybyśmy razem podbić świat !

10. Nauka czyli książka która dużo cię nauczyła. 

Ciężko jest mi wybrać tylko jedną książkę ponieważ literatura bardzo dużo mnie nauczyła, ale aby nie być monotematyczną wybiorę "Wielkiego Gatsby'ego", który był moim zdaniem wielką skarbnicą mądrości. Cała historia jest szczera i prawdziwa co powoduje że tak wiele możemy się z niej nauczyć, każdy znajdzie w niej coś dla siebie. 

Mam nadzieję że pytania jakie wymyśliłam wam się podobały, jak i nie zanudziłam was moimi odpowiedziami :)

Do zrobienia tagu nominuję: 

Mam nadzieję że dziewczyny w wolnym czasie będą miały ochotę odpowiedzieć na mój tag :)


3 komentarze:

 1. Wymyśliłaś bardzo ciekawy tag!
  W końcu muszę przeczytać "Charliego" :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo ciekawy tag :) Ale przypomina mi o szkole - a ja najchętniej miałabym jeszcze miesiąc wakacji :P
  Pozdrawiam serdecznie :*
  my-life-in-bookland.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 3. Ciekawy tag. :) "Mały Książę" <3
  Nominowałam Cię do LBA: http://maskazycia.blogspot.com/2015/08/4-liebster-blog-award.html#comment-form

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2014 Poczytajmy coś ! , Blogger