Powrót po bardzo długiej nieobecności + letnia edycja Bookathon'u

Ile czasu minęło od ostatniego wpisu ? Już sama nie pamiętam kiedy zasiadłam przed komputerem i napisałam jakiś post. Nie jestem z tego dumna jednak nie miałam możliwości, aby oddać się blogowaniu tak jak bym chciała. Postaram się jednak, aby moja obecność na blogu była zdecydowanie częstsza i aby nie doszło do tego, żeby po Poczytajmy Coś pozostał jedynie wiejący wiatr. Mam nadzieję że osoby, które mnie obserwowały nadal będą to robić mimo mojej nieobecności. Niestety nie czytam tyle książek ile bym chciała. Szkoła, matura, zajęcia dodatkowe nie pozwalają mi na czytanie w takiej ilości, jaka byłaby dla mnie satysfakcjonująca. Skończmy jednak z użalaniem i przejdźmy do właściwej części wpisu !
W tym roku postanowiłam wziąć udział w letniej edycji Bookathon'u. W tym poście chciałabym wam pokazać mój planowany TBR, mam nadzieję że uda mi się mu podołać :)

1. Wakacje z duchami 

Do tej kategorii wybrałam "Znalezione nie kradzione" Stephen'a Kinga. Jest to druga część serii o "Panu Mercedesie". Jeśli jesteście ze mną już jakiś czas wiecie, że bardzo podobała mi się pierwsza część. Nie jestem pewna czy w "Znalezione..." obecne są jakieś duchy. Jednak moim zdaniem pozycja ta będzie idealnie pasować do tej kategorii ponieważ duch pana Mercedesa będzie mi towarzyszył naprawdę bardzo długo. 


2. Dokończenie lub rozpoczęcie serii 

Już tak dawno nie czytałam nic Ricka Riordan'a, a jest to autor, którego naprawdę uwielbiam. Wydaje mi się, że jego humor będzie idealny na gorące, letnie dni ! Będę, więc czytać "Miecz lata" ;)


3. Autor z twoim imieniem lub inicjałem

Niestety rezygnuję z tej kategorii. Nie znam zbyt wielu autorów, którzy odpowiadaliby moim inicjałom, a będę miała naprawdę sporo książek, więc jeśli ominę jedną kategorię nic się nie stanie. 

4. Lato z kryminałem

Gdzie się nie odwrócę tam każdy zachwala twórczość Mroza. Ja znam jedynie "Parabellum", jednak chciałabym wypróbować jakiś typowy kryminał tego autora. Właśnie dlatego zdecydowałam się aby do tej kategorii dopasować "Kasację". 
5. Książka z twoim zawodem

Kiedy byłam dzieckiem nie chciałam zostać modelką, nauczycielką czy lekarzem. Mała Iza marzyła o tym aby przemierzać kosmos jako astronauta ! Może "Marsjanin" przypomni mi dzieciństwo ? 


6. Wakacyjna miłość

Kilka dni temu wybrałam się do kina na "Zanim się pojawiłeś" i jestem zakochana. Książki niestety jeszcze nie czytałam, ale zamierzam właśnie dzięki Bookathon'owi to nadrobić. 

7. Przeczytaj przynajmniej 1500 stron 

Wedle moich obliczeń powinnam przeczytać około 2300 stron ! Nie jestem pewna czy podołam, ale będzie to zdecydowanie zaczytany tydzień ! 


Jak wam się podoba mój TBR ? Polecacie książki, które wybrałam czy nie koniecznie ? Bierzecie udział w akcji ? :) 

4 komentarze:

 1. Miecz Lata i Zanim się pojawiłeś polecam z całego serduszka. Bardzo poczytne i wciągające książki.
  Pozdrawiam :)
  http://life-ishappiness.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 2. Swietne ksiazki wybralas. :D Zwlaszcza "Marsjanin". <3 Powodzenia! :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Życzę powodzenia! Sama chyba daruję sobie wzięcie udziału. ;)
  Pozdrawiam,
  Chaotyczna A.

  http://chaosmysli.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 4. Zdecydowanie wielkie wyzwanie. Ja też biorę udział, choć moje szanse są marne(za dużo książek za mało czasu). Twój wybór książek moim zdaniem bezbłędny, same perełki, w szczególności Marsjanin i Magnus (kocham). Zapraszam serdecznie na mojego bloga

  http://bookanda.blogspot.com/

  i życzę powodzenia w letniej edycji bookAThonu.

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2014 Poczytajmy coś ! , Blogger