#BOOKATHON część druga !

To już druga część #Bookathonu ! Formuła moich postów nie zmieniła się. Tak jak poprzednio na początku umieszczam trzy pytania, a potem dwa problemy o których się rozpisuję. O więcej informacji odsyłam do pierwszej części do której link znajdziecie poniżej.

Pytania.

1. Czy lubisz książki w których następują niespodziewane zwroty akcji ?
2. Czy lubisz książki w których bohaterowie przeżywają wewnętrzne rozterki ?
3. Czy twojemu życiu towarzyszy muzyka ?

Problemy.

1. Serce nie sługa.

Często zdarza się tak że nasze serce należy już do jednej osoby, ale nagle pojawia się ktoś przy kim serducho zaczyna mocniej bić. Co w takiej sytuacji powinniśmy zrobić ? Trudne pytanie i jeszcze trudniejsza odpowiedź. Każdy z nas pewnie postąpiłby inaczej. Jedni pozostaliby wierni swojej pierwszej miłości, przekonani że to tylko zauroczenie. Nie chcieliby psuć tego nad czym pracowali przez wiele lat. Inni doszliby do wniosku że życie jest zbyt krótkie, aby być z kim do kogo uczuć nie jesteśmy w stu procentach pewni. Może lepiej zaryzykować i zbudować coś nowego ? Ja ze swojej strony podam cytat który zawsze nasuwa mi się w takich przypadkach : „Kochając jednocześnie dwie osoby, wybierz tę drugą, bo jeśli naprawdę kochałbyś tę pierwszą nie zakochałbyś się w drugiej”.

2. Rozsądek czy serce ?

Czyjego głosu powinniśmy słuchać bardziej ? Serca czy rozsądku ? Co podpowiada nam lepsze decyzje ? I tutaj znowu głosy będą podzielone. Najlepiej jeśli oba mówią nam to samo, nie zawsze jednak tak jest. Rozum podpowie nam to o będzie lepsze z perspektywy dalszego życia, coś co będzie lepsze w ogólnym rozrachunku. Serce zaś powie nam co będzie lepsze dla samych nas, dla naszego szczęścia, aby spełnić swoje wewnętrzne pragnienia. Nigdy nie jesteśmy w stanie stwierdzić co jest lepsze, która decyzja będzie idealną, która będzie najodpowiedniejsza. To kwestia przypadku i nas samych. Jak to mówią to my jesteśmy kowalami własnego losu.

W tym miejscu chciałabym również podać wam link do przecudownego soundtrack’u do książki. Jest on dla mnie niesamowity ! Jakie są wasze opinie na temat tej muzyki ? Jaka piosenka jest waszą ulubioną i dlaczego ? Zapraszam do dyskusji ! :)
Link do muzyki : https://www.youtube.com/watch?v=mcQnA4RvOzM&list=PLJ6GSsvyEWFsDIiPMt4PqSUPW430TVfVY&index=1
Link do poprzedniej część akcji na moim blogu : http://cosdopoczytania.blog.pl/2015/05/24/bookathon-czesc-pierwsza/

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2014 Poczytajmy coś ! , Blogger