Podsumowanie maja !

Jako że jest już koniec maja chciałabym was zaprosić na pierwsze na moim bogu podsumowanie miesiąca ! Maj był dla mnie bardzo dobry czytelniczo. Udało mi się przeczytać 5 książek, a moja biblioteczka wzbogaciła się kilka nowych pozycji. Więc zaczynajmy ! :)

W tym miesiącu udało mi się przeczytać 5 książek w tym na blogu pojawiły się już recenzję dwóch z nich. Przeczytałam :

1) „Obserwator” Charlotte Link – na blogu nie pojawiła się recenzja tej pozycji gdyż nie jestem w stanie jej jednoznacznie ocenić. Z jednej strony podobała mi się, do końca nie było wiadomo kto jest mordercą. Z drugiej jednak strony książka mnie lekko nudziła, nie trzymała w napięciu. Nie wiem więc czy podobała mi się czy nie. Wydaje mi się że była mi obojętna.

2) „Cztery. Zanim Tobias poznał Tris” Veronica Roth – miła, lekka lektura. Czytając ją zastanawiałam się jedynie nad jednym – dlaczego cała seria nie jest pisana z perspektywy tak bogatej emocjonalnie postaci jak Tobias ? Może byłoby to świetnym zabiegiem, gdyż rzadko mamy styczność z książką gdzie głównym, kluczowym bohaterem jest mężczyzna.

3) „Radio Armageddon” Jakub Żulczyk – książka znalazła się na liście moich ulubionych. Jeśli chcecie poznać emocje jakie towarzyszyły mi przy czytaniu zapraszam do recenzji, do której link znajdziecie poniżej.

4) „Maybe Someday” Collen Hoover – przeczytałam ją ze względu na #Bookathon i nie zawiodłam się. Książka dostarczyła mi wiele pozytywnych emocji, o których również możecie przeczytać w mojej recenzji. 

5) „Więzień Labiryntu” James Dashner – skończyłam ją dosłownie dzisiaj i sama nie wiem do końca co o niej sądzę. Recenzja powinna pojawić się na dniach :)


Jeśli chodzi o książki o które wzbogaciła się moja biblioteczka to są to :


1) „Ocaleni 1. Życie które znaliśmy” Susan Beth Pfeffer
2) „Santa Olivia” Carey Jacqueline
3) „Cyrk Nocy” Erin Morgenstern
4) „Jasper Jones” Craig Silvey
5) „Duma i uprzedzenie” Jane Austen
6) „Rozważna i romantyczna” Jane Austen
7) „Black out” Marc Elsberg
8) „Gangster Squad. Pogromcy mafii” Paul Lieberman
9) „Szczęśliwe gwiazdy” Jane Heller
10) „Żółte ptaki" Kevin Powers 
Część z nich dostałam na dzień dziecka, część kupiłam w normalnej cenie, resztę w wyprzedaży :)

Czytaliście któreś z tych książek, jakie są wasze opinie ?

Co polecalibyście przeczytać mi najpierw, lub recenzję której książki chcielibyście zobaczyć na blogu jako pierwszą ? :)

Link do recenzji "Radia Armageddon" - http://poczytajmycos.blogspot.com/2015/05/wszystko-juz-byo-oprocz-nas-recenzja.html
Link do recenzji "Maybe Someday" - http://poczytajmycos.blogspot.com/2015/05/koniec-bookathonu-recenzja-ksiazki.html


5 komentarzy:

 1. Jestem bardzo ciekawa Twojej opinii o "Więźniu labiryntu". Wiele o tej książce słyszałam i zastanawiałam się czy ją przeczytać czy nie :)

  http://ksiazkowy-swiat-niki.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. Polecam klasykę - Austen ;) Niecodzienny klimat.

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo dobry wynik, gratuluję. :) Ja jeszcze nie czytałam nic z tego co Ty przeczytałaś w maju, ale jak widzę, że masz do przeczytania "Dumę i uprzedzenie" to nadrabiaj to szybciutko!

  Pozdrawiam. :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Cyrk nocy czytałam i podobał mi się, a po Maybe Someday mam zamiar sięgnąć w lipcu jeśli budżet na to pozwoli xD

  Zapraszam do siebie na konkurs:
  http://moje-buki.blogspot.com/2015/06/pierwszy-w-historii-blogakonkurs.html

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2014 Poczytajmy coś ! , Blogger