#Bookathon część pierwsza !

#Bookathon już rozpoczęty więc zaczynamy pierwszą dyskusję na temat książki ! Postanowiłam że posty na ten temat będą w trochę innej formie. Na początku każdego postu będę wstawiać 3 pytania na które możecie odpowiedzieć TAK lub NIE. Dzięki temu będziecie w stanie stwierdzić czy ta pozycja jest właśnie dla was. Dodatkowo będę poruszać dwa problemy, które poruszane są w poszczególnych etapach książki na których temat zamierzam się trochę rozpisać. Będzie to dyskusja na temat książki do której was zachęcam, ale co najważniejsze nie będzie w niej żadnych spoilerów, gdyż mam świadomość że nie wszyscy jeszcze przeczytali książkę i nie chce w żaden sposób psuć wam zabawy, a jednocześni mam nadzieję że wypowiecie się na tematy poruszane w poszczególnych postach. A więc zaczynajmy :)Pytania.

1. Czy lubisz książki w których już od samego początku bardzo dużo się dzieje ?

2. Czy lubisz książki w których bohaterowie nie mieszczą się w żadnych ogólnych ramach, są inni niż wszyscy ?

3. Czy sięgasz po książki które poruszają wiele różnych, trudnych tematów ?Problemy.1. Zdrada.W życiu każdego z nas na pewno wydarzyła się sytuacja kiedy mieliście wszystkiego dość, kiedy ludzie na których tak bardzo liczyliśmy okazują się zwykłymi szumowinami, kłamcami. Nie jest to łatwe. Każdy radzi sobie z tym na swój sposób. Pewnie część moich czytelników powie teraz że oni są otoczeni ludźmi którzy nigdy nie zrobią im nic złego. Oczywiście że może tak być. Jednak musimy przyznać że ludzie są tylko ludźmi i również popełniają błędy, które często odbijają się na nas. Różne namiętności, emocje, uczucia, powodują że robimy rzeczy o których nie chcielibyśmy nawet myśleć. Możemy być po dwóch stronach mury – jako zdradzani lub jako zdradzający. Za każdym razem ból jest jednak taki sam, ktoś cierpi. Nie zawsze jesteśmy w stanie sobie z tym poradzić, wydarzenia nas przytłaczają. W końcu ufaliśmy tym osobą, a one zwyczajnie się z nami bawiły. Jak więc się zachować ? Wybaczyć ? Ale przecież to wcale nie jest łatwe. W naszym sercu zawsze będzie ta rana i nie jest łatwo ją zasklepić zwykłymi przeprosinami. Każdy jest tylko człowiekiem. Błędy, załamania, zdrady to wszystko część naszego życia i musimy starać się sobie z tym radzić.2. Choroba.W dzisiejszych czasach choroba to słowo bardzo często używane. Coraz więcej ludzi choruje na różnego rodzaju schorzenia. Czy przez to że są inni są gorsi ? Czy muszą być odtrącani przez społeczeństwo ? Często właśnie tak jest gdyż ludzie nie potrafią zrozumieć innych, boją się, są zaskoczeni. Osoby chore wcale nie oczekują od nas współczucia, wręcz tego nie chcą. Są tacy sami jak my i chcą być tak traktowani. Ocenianie innych przez pryzmat jego niepełnosprawności jest objawem egoizmu gdyż nawet nie próbujemy, czy nie chcemy zrozumieć pozycji, położenia drugiej osoby. Nasze społeczeństwo powinno nauczyć się większej tolerancji, chęci wsparcia dla takich osób. Powinno otworzyć się nie innych, nie tylko podobnych sobie, ale też potrzebujących często tylko zwykłego uśmiechu. Osoby chore mogą być dużo lepszymi ludźmi od nas. Niepełnosprawność ich nie definiuje, często lepiej rozumieją świat, muzykę czy otoczenie niż my sami. Potrafią żyć normalnie, cieszyć się każdą chwilą, mieć prawdziwych przyjaciół. Ludzi niepełnosprawnych jest obok nas bardzo wiele i powinniśmy mimo wszystko ich akceptować i starać się zrozumieć.

Czytając pierwsze rozdziały „Maybe Someday” czuć że wchodzi się w czarną dziurę, która pochłania cię bez reszty. Od samego początku poruszane jest wiele tematów ważnych we współczesnym świecie, które często są pomijane, spychane na drugi plan. Bohaterowie kradną nasze serce już na samym początku. Są tak złożeni że z każdą chwilą chcemy więcej i więcej. Książka strasznie wciąga i już nie mogę się doczekać dalszego czytania :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2014 Poczytajmy coś ! , Blogger