W książkowym ogniu pytań - wielki książkowy wywiad z vlogerami i blogerami książkowymi edycja 2!
Dzisiaj chciałabym wam przedstawić kolejną uczestniczkę akcji "W książkowym ogniu pytań" czyli Paulinę, którą możecie znać z bloga oraz instagram'a jako Linek w książkach

Sami zobaczcie jak poradziła sobie z pytaniami, które zadały jej same książki! :)

W książkowym ogniu pytań! - Paulina z Linek w książkach!

Przykładowe pytanie: Harry zadaje takie pytanie Dumbledorowi w jednej z części serii
„Niech mi pan powie jeszcze tylko jedno – odezwał się Harry. – Czy to dzieje się naprawdę, czy tylko w mojej głowie?”
I to jest również pytanie kierowane do każdego uczestnika, interpretacja jest dowolna, można je odnieść do siebie, dowolnej książki, filozofować czy odnosić do samego Harry'ego. Jak tylko masz ochotę, wyobraźcie sobie, że bohater kieruje pytanie zamiast do Dumbledora to do was.


1. - Jak możesz twierdzić, że kochasz jednego człowieka, skoro na świecie jest dziesięć tysięcy ludzi, których kochałabyś bardziej, gdybyś ich kiedyś poznała?
Charles Bukowski „Kłopoty to męska specjalność”
A to trudne pytanie. Wydaje mi się, że kocham parę osób w moim życiu. Teraz kocham kogoś innego niż 7 lat temu. Ludzie pojawiają się i znikają w naszym życiu, jednych kochamy, drudzy nas drażnią. Być może za kolejne 10 lat ważne miejsce będzie zajmować ktoś inny?

2. - A ty jak się masz? - spytał Puchatek.
Alan Alexander Milne „Kubuś Puchatek”
A dziękuje, dobrze. A co u Ciebie?

3. -  Wielu spośród żyjących zasługuje na śmierć. A niejeden z tych, którzy umierają, zasługuje na życie. Czy możesz ich nim obdarzyć?
John Ronald Reuel Tolkien „Drużyna Pierścienia”
Życiem? Niestety. Każdy ma to, na co zasłużył. A niektórzy nie zasługują na ten dar i komuś u Góry (celowo nie używam słowa Bóg, bo każdy ma prawo wierzyć w to co chce) przy ich tworzeniu wyskoczył „error”.

4. - Dlaczego ludzie muszą być tak samotni? Jaki to ma sens? Na tym świecie żyją miliony ludzi; każdy z nich tęskni, szuka spełnienia u innych, a jednak się izoluje. Dlaczego? Czy Ziemia powstała tylko po to, by pielęgnować ludzką samotność?
Haruki Murakami „Sputnik Sweetheart”
Samotność jest parszywa. Ale gdyby ludzie nie czuli samotności, nie umieli by się cieszyć z obecności drugiej osoby. A to ze jedni pielegnują samotność…cóż, widocznie zawiedli się na ludziach o jeden raz za dużo i wolą zwierzęta.

5. - Jak ci na imię? - pyta przywódca.
Susan Ee „Angelfall”
Paulina, bardzo mi miło . A ty?


6. - Zastanawiam się - rzekł - czy gwiazdy świecą po to żeby każdy mógł pewnego dnia znaleźć swoją?
Antoine de Saint-Exupéry „Mały Książę”

Każda gwiazda jest czyjaś. Jedne wybuchają i gasną szybciej. Nie każdy da radę poznać swoją. Zresztą gwiazda jest skupiskiem albo głazów albo gazów. W sumie czy zwykły kamień nie może być naszą gwiazdą? Wszechświat jest w około nas, wiec po co marzyc o niespełnionym, jak tutaj tez możemy to spełnić?  

Jeszcze raz dziękuję Paulinie za odpowiedzi i zapraszam do przejrzenia innych postów z tej serii i czekania na kolejne ponieważ pojawią się już niebawem! 2 komentarze:

  1. Bardzo fajne pytania i odpowiedzi. W ogóle oryginalny i nieco zwariowany pomysł na cykl ;)

    OdpowiedzUsuń
  2. to była dobra zabawa:)

    pozdrawiam!:)

    OdpowiedzUsuń

Copyright © 2014 Poczytajmy coś ! , Blogger